Diş Eti Tedavisinde Bitkisel Yöntemler

diş eti bitkisel tedavitrendhatun.com olarak sizin için diş eti hastalıklarının bitkisel tedavisine dair bir makale hazırladık. Yazımızda diş eti çekilmesi, diş eti kanaması, diş eti iltihabına iyi gelen şifalı bitkileri yazdık. Umarız hepinize faydalı olur.

Diş Eti Bitkisel Tedavisi

Ağız ve diş sağlığı konusunda en çok görülen sorunların başında diş eti çekilmesi sorunu gelmektedir. Her konuda olduğu gibi diş eti sorunlarında da insanlar bitkisel çözümler aramaktadır. Ancak başta peşinen uyaralım ki, bu eğilim esasında yanlıştır. Adı bitki olduğu veya bitkisel dendiği için insanlar kulaktan dolma bilgilerle çeşitli bitkiler kullanmaktalar, ancak bu kullanılan bitkilerin bitki kürlerinin ve haplarının çoğu işe yaramamaktadır. İşe yaramaması bir yana bazen olumsuz etkiler ve zehirlenmeler göstermektedir o yüzden siz siz olun, gerek internette gerekse başka kaynaklarda okuduğunuz her şeyi denemeye kalkmayın.

Diş eti çekilmesi, diş eti iltihabı gibi diş eti hastalıkları sorununa bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bir kaç öneri de bulunacağız.

Diş Eti çekilmesi Toplumda oldukça yaygın bir şekilde görülen bir diş eti hastalığıdır, diş eti kanaması ve diş eti iltihaplanması gibi belirtilerle oldukça sık bir biçimde görülen diş eti hastalıkları için geleneksel deneyimler bir takım bitkilerin faydalı olduğu sonuçları çıkmıştır.

Diş eti kanamalarına iyi gelen bitkilere örnek olarak, papatya, ada çayı ve kekik yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca diş eti çekilmesine iyi gelen bitkiler arasında siyah turp, limon ya da havuç gibi ürünler kullanabilirsiniz. Tartar karşı ise atkuyruğu, huş ağacı yaprakları gibi otlar gargara yapılarak kullanılır.

Diş eti hastalıkları bitkisel tedavi

100 ml kaynar su içerisine birer çay kaşığı papatya kurusu, ada çayı ve kekik atılır ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Hazırlanan bu papatya çayı süzülerek kullanıma hazır hale getirilir. Bu çay ile yemeklerden sonra gargara yapmak diş etlerine iyi gelir.

Diş eti kanamaları ve çürükleri için nane kullanılabilir. Nanenin diş eti hastalıklarına ve diş çürümelerine sebep olan bakterilere karşı güçlü etkileri vardır. 100 ml kaynar suya 2 çay kaşığı kadar kuru nane atılıp demlenmesi için beklenir. Bu nane çayını isterseniz içebilir ya da gargara yapabilirsiniz. Ayrıca taze nane yemek de diş eti hastalıklarına iyi gelir.

Okaliptus yağı, çay ağacı yağı, neem yağı, nane yağı, karanfil yağı gibi yağlarda diş ve diş eti rahatsızlıklarında kullanılabilir. Okaliptus yağı ve nane yağı ağız dezenfektasyonunda kullanılabilir, bakterilere karşı etkilidir. Okaliptus yağı ve nane yağının etkisini güçlendirmek için içerisine çay ağacı yağı ve neem yağından ikişer damla ilave edilirse gargara yapılacak çok kaliteli bir dezenfektan elde edilir. Karanfil yağı ise diş ağrılarını dindirmektedir.

Bu yazımızla alakalı olarak Diş Ağrılarını Gidermede Bitkisel Yöntemler makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir